Rumcajs

Rumcajs

Jak to było?

Odcinki

Ojcowie bajki

Mapa strony

Więcej bajek

Pisanie prac - jak stworzyć estetyczną pracę pisemną.

Praca dyplomowa, stwarzają uczniowie

W czasie naszej ścieżki edukacyjnej wielokrotnie będziemy zobowiązani do tego, aby stworzyć pracę pisemną. Jedną z nich może być na przykład praca dyplomowa, którą tworzą studenci wyższych uczelni, aby otrzymać tytuł naukowy. Jednak, aby taki projekt był pozytywnie rozpatrzony musi ona zostać poprawnie napisana. Poprawnie, znaczy nie tylko zgodnie z przyjętymi źródłami wiedzy oraz wedle wyników badań, ale także zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny oraz estetyki.

Współcześnie wykorzystywanym edytorem

Aby efekt naszej pracy charakteryzował się właśnie tymi cechami warto poznać możliwości, jakie daje nam edytor teksty Word, należący do pakietu Office. Jest on obecnie najczęściej wykorzystywanym edytorem, dzięki czemu jego twórcy wciąż dodają mu nowych możliwości. Podstawową funkcją na jaką należy zwrócić uwagę w czasie pisania pracy jest tworzenie akapitów oraz interlinii, które dodają pracy estetyki i przejrzystości.

Wymienione interlinie ułatwiają by

Akapit pozwala oddzielić części tekstu, które dotyczą innego tematu, poglądu czy też punktu widzenia. Pozwalają również przejść do kolejnych punktów odniesienia w czasie pisania prac. Podobnie jak już wspomniane interlinie pozwalają na to by praca była przyjemna dla oka.

Zaznaczonym tekście klikamy prawym przyciskiem

Aby stworzyć akapity w już przygotowanym tekście należy otworzyć dokument, w którym został zapisany oraz zaznaczać kolejne partie tekstu, z którego mają powstać akapity. Przy zaznaczonym tekście klikamy prawym przyciskiem, po czym ukazuje się nam możliwość wyboru, w której wybieramy opcję akapity. Po tym wyborze powinna pokaże się nam nowe okienko, w którym będziemy mogli dokonać specyfikacji danego akapitu.

Chociaż poznamy cenionych

Warto przećwiczyć tworzenie akapitów zanim zostanie nam przydzielona pisanie prac. Chociaż kiedy już poznamy więcej takich dobrych sposobów na pisanie prac dyplomowych i innych, to z pewnością stanie się to dla nas bardzo proste.

Reklamy